Farkında Nefes

[center]

[parallax_quote animation=”fadeInUp”  author=”Thich Naht Hanh” ]

“Farkındalığı sağlamak için nasıl nefes alındığını bilmek gerekir, zira nefes almak zihnin dağılmasını önleyen doğal ve müthiş bir araçtır.”

[/parallax_quote] [/center]

[full_width_color]
[fancy_header type=”2″ subtitle=”NEFES VE FARKINDA NEFES NEDİR? “] Merak Ettikleriniz?[/fancy_header]
[rnr_carousel animation=”flash”]

[one_half]

Nefes

  • Hayattaysak nefes alıyoruz demektir. Ancak araştırmalar insanların %90’ının yanlış nefes aldığını gösteriyor. O zaman nefes almanın yanlışı ve doğrusu var.
  • Yanlış nefes genelde ağızdan, sığ, kesik kesik alınan nefestir. Uzun vadede pek çok hastalığa çanak tutuyor. Doğru nefes sadece burundan alınan verilen, sakin ve yumuşak nefestir. Yeniden nefes almayı mantığını anlayarak öğrenmek ve pratik teknikler ile uygulamak, hayatımızı daha kaliteli yaşamak elimizde!

[/one_half]

[one_half_last]

Farkında Nefes

  • Nefes; beden ve zihin arasındaki önemli bir köprüdür. Nefesimizi fark ettiğimizde üstünde çalışabiliriz.
  • Nefesi otomatik aldığımız için genellikle farkında olmayız. Ancak nefes, zihin ve bedeni birbirine bağlar ve “hayat” demektir. Hayatımızı farkında yaşamak için ilk önce nefesimizin farkına varmalıyız ve nefesimiz üstünde çalışmalıyız.
  • Farkında olmadan aldığımız düzensiz nefes bizi depresyon, gerginlik haline sokar. Farkında Nefes ve doğru nefes ise sağlık, canlılık ve mutluluk getirir. Sağlığımız ve duygu durumumuzdaki değişiklikleri nefesimiz sayesinde farkına varmak; ‘farkında nefes’ demektir.

 

[/one_half_last]

[center]

[parallax_quote animation=”fadeInUp”  author=”Tanrılar Okulu, Stefano D’anna”]

“Bir insanin nefesi genişledikçe gerçeği de zenginlesir. Kaderini degiştirmek istiyorsan nefesin üstünde çalış, nefes almaya yeterince zaman ayır”

[/parallax_quote] [/center]

image

[rnr_carousel animation=”flash”]
[blog_carousel posts=”3″ columns=”3″ title=”Recent Posts Title” show_title=”true” categories=”Anasayfa” excerpt_size=”10″]

[center]

[/full_width_color]

error: Content is protected !!